ГоловнаСтаттіНаші ціниПро компанію

Арматура будівельна

Арматура будівельна - це зварені або пов'язані сталеві стрижні, залиті бетоном, які при роботі з бетоном в залізобетонних конструкціях сприймають напруги, що розтягують (хоча можуть використовуватися для посилення самого бетону і в стислій зоні).

Як розрізнити робочу арматуру, яку встановлюють у будівельну конструкцію з розрахунку, а також розподільну та монтажну, яку встановлюють з інших міркувань та призначену для утворення разом із робочою арматурою будівельних каркасів та сіток.

В основному застосовується сталева гнучка арматура (у вигляді окремих стрижнів або зварених сіток та каркасів) іноді жорстка арматура (прокатні двотаври, швелери, куточки).

Дуже велика різноманітність різних видів конструкцій змушує до необхідності виготовлення спеціальних арматурних сталей, які повинні мати різні характеристики по міцності і одночасно володіти достатніми пластичними властивостями. Найбільш поширена зараз є арматура стрижнева (гарячекатана, зміцнена термічно та витяжкою) яка залежно від її міцності ділиться на 7 класів (виробляється діаметром від 6 до 90 мм) і також дротяна випускається у вигляді дроту (діаметром від 3 до 8 мм) пасм, канатів, сіток. У конструкціях напружених застосовують арматуру з арматурної сталі з високим тимчасовим опором розриву [900 Мн/м2 (90 кгс/мм2) і більше.

- Напружена, піддана попередньому натягу. Натяг такої арматури запобігає утворенню тріщин; зменшує самі прогини; знижує витрату арматурної сталі та природно власну масу конструкцій з бетону.У конструкціях, що сприймають він стискаючі зусилля, поздовжня арматура бере на себе частину навантаження, працюючи разом з бетоном.- поздовжня, яка бере на себе напругу, що розтягує; та перешкоджає утворенню вертикальних тріщин у розтягнутій зоні залізобетонних конструкцій.- поперечна, яка недопускає утворення похилих тріщин від косих напруг, що виникають поблизу опор, а також і зв'язує бетон стиснутої зони з арматурою в розтягнутій зоні.Залежно від передбачуваних навантажень арматура сталева буває:

- електрохімічна взаємодія цементного розчину та сталевої арматури.

- обтиснення самої арматури бетоном після його усадки

- зчеплення- тертя;

- з'єднання на зсувах;

Спільну роботу арматури та бетону забезпечує зчеплення їх по поверхні. Зчеплення арматури з бетоном залежить від міцності бетону, віку бетону, величини його усадки та від форми перерізу самої арматури та виду її поверхні. Можливі п'ять видів контакту арматури з бетоном:

Підвищення міцності арматурної сталі можливе шляхом наклепування, загартування, термічної обробки.

Продаж в роздріб та оптовий продаж від 1 тони.

Замовити продукцію Ви можете у категорії контакти